Messi pezullohet për 3 muaj

Saturday, 03 August 2019 11:29

Lionel Messi është pezulluar nga futbolli ndërkombëtar për 3 muaj pasi deklaroi se Kupa e Amerikës ishte “e korruptuar”.

Kapiteni i Argjentinës u përjashtua nga loja e Kilit pas zënkës futbollistin Gary Medelin, dhe të dy morën karton të kuq. Pasi doli jashtë, Messi tha se “kupa do ti jepej Brazilit”.

Për këto deklarata, Messi u gjobit me 50 mijë euro nga Conmebol, organi qeverisës i futbollit në Amerikën Jugore. Futbollisti ka vetëm 7 ditë kohë për të apeluar vendimin e Conmebol për pezullimin e tij.

Kjo do të thotë që Messi do të humbasë ndjeshjet miqësore të Argjentinës kundër Kilit, Meksikës dhe Gjermanisë në shtator dhe tetor.

Ndeshja kualifikuese e Argjentinës për Kupën e Botës 2022 fillon në Mars 2020.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!