VIDEO/ City fiton Superkupën e Anglisë

Diel, 04 August 2019 19:13

Manchester Cityt, dhe ekipit që u rendit në vend të dytë, Liverpoolit, shkruan Syri.net.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, teksa me penallti fitoi Manchester City me rezultatin 5-4, duke ngritur edhe trofeun e parë për sezonin  e ri.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të Cityt, me golin e shënuar në minutën e 12-të nga Sterling.

 

Liverpooli reagon në fraksionin e dytë, ku në të 77’ pas një pasimi në zonë të Van Dijk, është Joel Matip i cili e shtyn topin në rrjetë, 1-1.

Ky ishte goli që e çoi supersfidën me penallti, aty ku në fund ishin të besuarit e Guardiolës që nuk gabuan asnjë dhe fitojnë Superkupën e Anglisë.

 

Modifikuar më Hënë, 05 August 2019 10:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!