Sane shkon tek Bayern

Tuesday, 06 August 2019 10:22

Prej javësh është përfolur për transferimin e Leroy Sane tek Bayern dhe gjithçka është bërë publike.  Sipas të gazetës gjermane “Kicker” 1 javë më parë bavarezët ofruan një shumë prej 100 milionë eurosh por që më vonë u mohua publikisht nga vetë klubi.

Kjo e shtyu skuadrën e Manchester City-t të vendosë një çmim rreth 137 milionë euro për Sanen në mënyrë që të largojë Bayernin. Por mes bavarezve dhe vetë lojtarit është arritur një akord.  Gjermanët kanë ofruar së fundmi 110 milionë për transferimin e 23 vjeçarit me të dyja klubet që kanë arritur një marrëveshje, raporton e përditshmja France Football.

E vetmja gjë që mund ta ndalojë atë është dëmtimi që ka pësuar lojtari e cila mund ta kufizojë t’i nënshtrohet testeve mjekësore, gjë që mund ta shtynte transferimin për merkaton e janarit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!