Solskjaer tregon pse nuk kërkoi zëvendësues të Lukakus

Premte, 09 August 2019 17:18

Sipas Solskjaer, Unitedi ka mjaftueshëm sulmues në skuadër për të mbuluar boshllëkun e Lukakus, prandaj edhe kanë vendosur që të mos blejnë 9-sh. Sulmuesi belg iu bashkua Interit këtë javë për 80 milionë funte. Ai ishte dëshira speciale e Antonio Contes për projektin e ri të italianëve.

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka sqaruar vendimin e klubit për të mos blerë një zëvendësues për Romelu Lukaku, i cili iu bashkua Interit për 80 milionë euro të enjten, duke thënë se golat e belgut do t’i shënojnë sulmuesit tjerë që ka në skuadër.

Lukaku me Solskjaerin dhe Jose Mourinhon nën udhëheqje, shënoi 28 gola në 66 paraqitje në Premierligë për “Djajtë e Kuq”, derisa është akuzuar shpesh se ‘zhduket’ ndaj ekipeve të mëdha.

Tashmë Lukaku i ka dhënë lamtumirën Unitedit, duke provuar një sfidë të re në Serie A, ndërsa “Djajtë e Kuq” kanë vendosur përfundimisht që të mos blejnë sulmues.

“Natyrisht, Romelu ka rekord dhe statistika të mira – ai është një ndër 9–shit më të mirë rrotull për ata që duan të luajnë me kësi lloji sulmuesi, ai është njeri i zonës dhe e ndjek golin”, tha Solskjaer.

“Por, unë jam shumë i bindur se do të kemi gola nga [Anthony] Martial, Rashford… Dan James do të luajë dhe do të krijojë, Jesse Lingard do të shënojë më shumë. Këtë sezon do të kemi sulm të ndryshëm”.  

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!