Thashetheme nga Madridi: Zidane mund të japë dorëheqjen

E mërkurë, 14 August 2019 19:12

Real Madridi pritet të bëjë ende punë gjatë këtij afati kalimtar të verës, mirëpo dështimi për ta transferuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogban, ka bërë që Zinedine Zidane ta shqyrtojë mundësinë e dhënies dorëheqje.

The Independent raporton se dështimi i Real Madridit për ta blerë Paul Pogban ia ka bërë të qartë trajnerit Zinedine Zidane se ai nuk i ka të njëjtat pikëpamje me presidentin Florentino Perez.

Kur Zidane u kthye në pozitën e trajnerit, në mars, për ta kthyer në formë skuadrën që kishte hyrë në krizë nën urdhrat e Julen Lopeteguit e Santiago Solarit, Zidane tha se gjërat në skuadër do të ndryshohen para fillimit të sezonit të ri.

“Do t’i ndryshojmë gjërat, jam i sigurt”, përsëriti Zidane vazhdimisht pas kthimit në “Santiago Bernabeu’. Ai i bëri të qarta synimet e tij përmes kërkimit të lojtarëve si Pogba, Eden Hazard e Kylian Mbappe.

Ndërkohë, lojtarët të cilët nuk kishin qenë në formë të mirë gjatë sezonit të fundit pritej të largoheshin këtë verë. Në këtë liste spikaste emri i Gareth Bale, i cili ka qenë për një kohë të gjatë me “Los Blancos’.

“Kthimi i Zidane ishte pothuajse një veprim heroik”, kishte thënë Jorge Valdano në maj. “Ai e dinte se po rrezikon, por e mori këtë rrezik në mënyrë që të mundë ta dizajnojë skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Fjalët e Valdanos u vlerësuan si të vetëkuptueshme në atë kohë dhe u konfirmuan edhe nga drejtuesit e klubit madrilen. “Zidane ka kontroll të plotë”, kishte thënë agjenti i Bale, Jonathan Barnett në fund të sezonit të kaluar.

Transferimi i shpejtë i Hazardit nga Chelsea bëri që në media të raportohej se projekti i Zidane po shkonte në mënyrë të përsosur. Megjithatë, Mbappe deklaroi publikisht se ai nuk do të largohet nga PSG-ja dhe Pogba mbeti synimi kryesor për pjesën tjetër të verës.

Por, dështimi për ta sjellë Pogban në skuadër e ka lënë të zhgënjyer Zidanin, i cili beson se nuk i janë ofruar kushtet e nevojshme për të pasur sukses me Real Madridin sezonin e ri. Për të mos e prishur rekordin e tij mbresëlënës me madrilenët, francezi mund edhe të japë dorëheqje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!