“Bild” sulmon Guardiolën: Theu rregullin e pashkruar të futbollit

E mërkurë, 14 August 2019 21:31

Më 8 gusht, Manchester City konfirmoi se Leroy Sane ka dëmtuar ligamentin e gjurit dhe pritet të qëndrojë larg fushave për pjesën e mbetur të sezonit.

23-vjeçari kishte javë që përflitej për një kalim te Bayern Munich. Pasi sulmuesi anësor u dëmtua në Community Shield ndaj Liverpool, shtypi gjerman ka sulmuar Pep Guardiolën duke thënë se po luante lojëra me kampionët e Gjermanisë.

Bild thekson se Guardiola theu rregullin e pashkruar të futbollit: një lojtar i cili është në negociata për t’u larguar, nuk duhet të marrë pjesë në ndeshjet e futbollit.

Bayern ishte në negociata të avancuara me Sane, por kjo nuk e ndali Guardiolën ta aktivizonte ndaj The Reds.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Sport

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Jadon Sanço është një nga objektivat kryesorë të Mançestër Junajtid për merkaton e janarit. “Djajtë e kuq” janë gati t’i paguajnë 100 milionë paund skuadrës së Borusia Dortmundit për talentin...

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

Kulturë

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

E njihni Sophia Loren në “Mambo italiane”? I mbani mend debutimet e saj të para? Po magjinë e filmave bardh e zi, kur kinemaja italiane në vitet ’50 joshte edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!