×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

De Bruyne: Fantastike po ta fitojmë titullin në derbi

Hënë, 02 Prill 2018 09:20

Manchester City është vetëm një fitore larg nga titulli kampion i Premier League dhe Kevin De Bruyne thotë se do të jetë "e veçantë" nëse shpallen gjatë derbit të Manchester-it.

Kevin De Bruyne i pëlqen ideja që  Manchester City  të fitojë titullin e Premierligës duke mposhtur rivalët e përjetshëm të Manchester United në ndeshje direkte.

Fitorja 3-1 kundër Evertonit javës së kaluar, e lë Manchester Cityn një fitore larg titullit kampion.

Ndërsa United ka qenë i dyti gjatë pjesës më të madhe të sezonit, City i Guardiolës ka dominuar ligën që ne fillimet e sezonit.

"Për ta bërë këtë kundër United do të ishte e veçantë," tha De Bruyne.

"Do të ishte e këndshme të ngrenim titullin në ndeshjen kundër United, për tifozët do të ishte diçka e veçantë. Do të ishte e mrekullueshme, diçka ndryshe. Ju e njihni historinë, kështu që do të ishte fantastike.”

"Sa më shpejt që ta bëjmë atë, aq më mirë, pasi  mund të përqendrohemi në frontet e tjera. Kemi ndeshje të veshtira përballë pasi do luajm me Liverpool-in dy her, Manchester United dhe Tottenham.

Në ndeshjen e parë të sezonit në dhjetor, City fitoi 2-1 fitues në Old Trafford.

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 09:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!