Gafa e Francës, probleme me himin kuqezi, më në fund nis sfida!

Saturday, 07 September 2019 20:57

Ka startuar në këto momente në “Stade de France” përballja mes kampionëve të botës dhe Shqipërisë te drejtuar nga Edi Reja, që ka vendosur t’i besojë edhe njëherë skemës 3-5-2 dhe Odise Roshit, që e ka spostuar në të majtë me shpresën për të befasuar Francën.

Edhe në konferencën e fundit për shtyp, Reja ka deklaruar se kërkon të befasojë transalpinët me lëvizje të shpejta dhe duket se formacioni i ndëruar nga ai, me Roshin e Hysajn nga krahët, Baren, Abrasin dhe Ramadanin në qendër dhe Uzinin pas Balajt, synon pikërisht këtë gjë.

Por kjo sfidë nuk ka nisur normalisht, pasi një problem ka shoqëruar Kombëtaren kuqezi, teksa organizatorët nuk kanë pasur gati “Himnin e Flamurit”, duke krijuar një situatë të paprecedent në futbollin modern, ndërsa nga sikletin i akumuluar, spikeri i stadiumit ngatërron Shqipërinë me Armeninë në dy momente!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!