Franca nuk ndalet, 'bombardon" portën e Shqipërisë

Saturday, 07 September 2019 21:05

Po luhet në stadiumin "Stade de France" takimi mes Francës dhe Shqipërisë, i vlefshëm për javën e 5-të të grupit H kualifikues të Euro 2020.

Kombëtarja kuqezi vjen optimiste në këtë takim, pas fitores së arritur në "Elbasan Arena" ndaj Moldavisë me shifrat 2-0.

Ndërkohë, Franca vuan mungesën e lojtarëve kyç gjatë edicionit të fundit të Kupës së Botës, trofe të cilin e fitoi në fund të kompeticionit. Kylian Mbappe, Paul Pogba dhe Kante janë vetëm disa nga emrat që Didier Deschamps nuk do të ketë në dispozicion për këtë duel.

Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës

27' Franca shenon me Giroud

5' Franca godet shumë shpejt, Coman "thyen" mbrojtjen kuqezi

Modifikuar më Saturday, 07 September 2019 21:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!