Shqipëria shkërmoqet në Francë, nis me skandal dhe mbyllet me golin e Cikalleshit

Saturday, 07 September 2019 22:51

Shqipëria është e brishtë për një kampione bote si Franca. "Gjelat" masakruan "shqiponjat" në "Stade de France", teksa i mposhti 4-1 në takimin e pestë eliminator të kualifikueseve të Euro 2020.

Një superskuadër e dirigjuar nga Didier Deschamps e cila dominoi që prej minutës së parë ndaj kuqezinjve të Edi Rejës, që ishin futur në fushë pa busull. Takimi nisi me një skandal të organizatorëve, ku himni i Andorrës u vendos në sfond për tu kënduar nga lojtarët e kombëtares kuqezi. Një situatë që mori zgjidhje pak minuta më vonë, me spikerin e stadiumit që kërkoi ndjesë për ngatërresën.

Por, duket se kjo situatë ndikoi negativisht te kuqezinjtë, që u gjendën në disavantazh të një goli ende pa u kronometruar minuta e tretë. Coman gjeti hapësira në majtë të mbrojtes sonë dhe me të majtën mposhti Strakoshën.

Pësimi i golit tronditi akoma dhe më shumë skuadrën tonë, që pësoi sërish. Tashmë ishte Giroud, i cili u gjend i vetëm përballë gardianit të Lazios dhe me të majtën dërgoi sferën në njërin krah dhe Strakoshën në tjetrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!