FOTO/ ‘France Football’ masakron lojtarët e Shqipërisë, Hysaj imazhi i disfatës

Diel, 08 September 2019 09:28

Shqipëria zhvilloi një paraqitje shumë të dobët ndaj kombëtares së Francës. Kjo disfatë nuk lë shumë diskutim ndaj edhe vlerësimet për futbollistët kuqezi nuk kanë qenë shumë të larta, përkundrazi. “France Football” i ka masakruar me notat e saj lojtarët e Shqipërisë, pasi duke marrë si maksimumin notën 10, ka vendosur vetëm një futbollist si kalues mes lojtarëve kuqezi.

Ai është Keidi Bare, i cili në ndeshjen e tij të parë zyrtare luftoi në mesfushë ndaj emrave shumë të njohur të futbollit botëror, duke merituar notën 5. Gjashtë futbollistë të tjerë kanë notën 4 (Ismajli, Gjimshiti, Mavraj, Ramadani, Abrashi dhe Uzuni), ndërsa katër futbollistë morën notën 3 (Strakosha, Hysaj, Roshi dhe Balaj). Revista e njohur franceze ka zgjedhur Hysajn si imazhin e disfatës kuqezi. “Në mes të një mbrojtjeje shqiptare shpesh të rrethuar, ai ishte personi i cili vuajti më shumë dhe me diferencë të thellë.

Shumë pak i frymëzuar në pozicionimin e tij, në vështirësi të madhe në duele, ai dukej shumë i ngathët për të shpresuar që të provonte t’i bënte ballë kundërshtarëve kaq të shpejtë. Dhe në mënyrë logjike ai fuste ujë nga të gjitha anët, si të ishte kundër Koman, ashtu edhe kundër Grimzan, i cili e dribloi dhe e la në vend pas pushimit të ndeshjes, Lemar apo të gjithë ata që ndërmorën aventura në zonën e tij. Një ndeshje që do të mbetet padyshim në kokë, aq shumë vuajti”, shkruan “France Football”: për mbrojtësin kuqezi.

 

Image

 

© SYRI.net

Modifikuar më Diel, 08 September 2019 09:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!