Skriniar mbrojtësi më i shtrenjtë në botë, zbulohet plani dhe shifrat e Pep Guardiola!

Hënë, 09 September 2019 19:49

Pep Guardiola po kërkon të gjejë një zgjidhje përfundimtare për mbrojtjen e tij, që së fundi është prekur edhe nga dëmtimi i Laporte.

Mësohet se trajneri spanjoll do të kërkojë që të marrë një mbrojtës të fortë që në janar, për këtë është piketuar Milan Skriniar, prej dy sezonesh.

Inter nuk e konsideron shitjen e tij, aq më pak në janar, por “Daily Expres” shkruan se Manchester City verën e ardhshme do të ofrojë 100 milionë paund për sllovakun dhe zikaltrit do të jenë të dorëzuar para një oferte të tillë.

Me këtë shifër Skriniar do bëhej mbrojtësi më i shtrenjtë në historinë e futbollit, rekord që e vendosi këtë verë Harry Maguire, me 87 mln paundët që shpenzoi Manchester United për të.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!