Teuta "hap" merkaton, firmos ish-sulmuesi i kryeqytetasve

Hënë, 09 September 2019 21:15

Teuta nuk ndalet në merkato. Edhe pse prej ditësh është mbyllur merkato e transferimit të lojtarëve, klubi durrsak ka gjetur kohë për të përforcuar skuadrën për edicionin e ri, 2019-2020.

Basit Abdul Khalid është përforcimi i fundit zyrtar për skuadrën durrsake. Sulmuesi 23-vjeçari nga Gana luante që nga sezoni 2016-2017 me Prishtinën në kampionatin e Kosovës ku ka zhvilluar 105 ndeshje zyrtare, ku ka shënuar 30 gola dhe ka dhënë 11 asistime.

Khalid pritet të shtojë forcën në repartin e sulmit te ekipi i Bledi Shkëmbit, i cili në tre javët e para ka shënuar 4 gola.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!