Serie A, njihuni me lojtarët më të paguar, dominon “Zonja e Vjetër”

Tuesday, 10 September 2019 13:16

8 tituj kampion në 8 vitet e fundit janë një tregues i qartë i dominimit absolut të Juves në Serie A. Të konkurrosh “Zonjën e Vjetër” në fushë është kthyer në një mision shumë të vështirë ndërsa në shifra dhe paga Juve është e thjeshtë e pakapshme. Dominimi shihet qartë në listën e lojtarëve më të paguar në Serie A për sezonin 2019-2020. Nuk është aspak një rastësi që bardhezinjtë janë kthyer në një superfuqi në Itali, mjafton të shohim lojtarët që kanë në dispozicion dhe pagat që ata përfitojnë.

Ronaldo

Në majën e listës së lojtarëve më të paguar qëndron C.Ronaldo. Diferenca e tij me ndjekësit është po aq e madhe sa dhe fama e tij. CR7 përfiton në Torino 31 milion euro në sezon. Në vendin e dytë qëndron transferimi më i bujshëm në këtë verë, Romelu Lukaku.

Conte Lukaku

Sulmuesi belg përfiton tek Inter 8,5 milion euro në sezon. Në vendin e tretë me 7,5 milion euro renditet De Ligt. Pavarësisht se në vitet e fundit është dhënë gjithnjë në huazim, Higuain vijon të qëndroj në listën e lojtarëve më të paguar.

Higuain

Argjentinasi përfiton po aq sa De Ligt, 7,5 milion euro në sezon. 7 milion përfitojnë dy afrimet e verës të Juves me parametra zero, Rabiot dhe Ramsey, shumë e njëjtë me atë që përfiton dhe Dybala. Mbyll 10-tshen e parë një tjetër Juventin, Miralem Pjanic.

Për të gjetur një lojtar që nuk është në radhët e Juves duhet të shkojmë në vendin e 11-të ku renditet Donnarumma i Milan me 6 milion euro në sezon. Lojtari më pak i paguar në Serie A është Edgaras Dubickas i Lecces me 20 mijë euro në sezon.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!