Trajneri i Anglisë nuk kursen elozhet: Kosova ka shanse të shkojë në Europian!

E mërkurë, 11 September 2019 12:23

Trajneri Gareth Southgate nuk ka kursyer kritikat ndaj lojtarëve të Anglisë.

Në një reagim për mediat, Southgate nuk ka kursyer elozhet edhe për përfaqësuesen e Kosovës e cila sipas tij ka mundësi reale për tu kualifikuar në Europian.

“Ishte një ndeshje gabimesh. Në sulm treguam karakter dhe shënuam gola të bukur por në mbrojtje ishim katastrofë. Duhet të përmirësohemi në këtë repart, komplimente edhe Kosovës që ka një skuadër shumë të mirë dhe ka realisht shanse të shkojë në Europian”, nënvizoi Gareth Southgate.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!