Ronaldo befason botën por jo Mourinhon: Do shënoj edhe 50 vjeç

E Enjte, 12 September 2019 11:34

Nuk ka më fjalë të përshtatshme për të përshkruar atë që C.Ronaldo dhuron në fushën e lojës. CR7 ka lindur për të thyer rekorde, një futbollist me një ego të paimagjinueshme, një lojtar që nuk vendos kurrë limite, thjeshtë është një fenomen, një lojtar unik i cili është shndërruar në shembull për fëmijë në të gjithë botën.

Ronaldo

5 herë fitues i Champions League, 5 herë fitues i “Topit të Artë”, Kampion Europë, e shumë tituj të tjerë personal dhe në rang klubesh, Ronaldo vijon të mrekulloj botën me formën e tij, e fundit ishte “pokeri” kundër Lituanisë që e shndërroi në futbollistin që ka shënuar më shumë gola në kualifikuese. Të gjithë janë të befasuar me formën e tij, fundja është 34-vjeç por kjo paraqitje e CR7 nuk i bën aspak përshtypje Jose Mourinhos. “Special One” e njeh shumë mirë portugezin, një futbollist të cilin e ka drejtuar për 3 vite kur ishte pjesë e Real Madrid. Në 164 ndeshje nën urdhrat e Mourinhos, Ronaldo shënoi 168 gola dhe dhuroi 49 asist:

Mou

“Ronaldo nuk më surprizon aspak, as ajo që ai bën nuk me befason. Është 34 vjeç por mbetet një futbollist i madh. Luan për një skuadër me nivel të lartë dhe me ambicie të mëdha. Në terma gjenetik është një rast për tu studiuar, duhet studiuar edhe në aspektin mental”, u shpreh Mourinho në një intervistë për mediat portugeze duke e mbyllur me një batutë: “Pas disa kohësh do të jetë 50 vjeç dhe FIFA do ta ftoj në një ndeshje legjendash. Do të jetë më i miri dhe do të vazhdoj të shënoj”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!