"Ylli i Barcelonës, viktimë e një marrëzie braziliane prej 22.000 km"

Hënë, 07 October 2019 17:07

“Viktimë e një marrëzie prej 22.000 km”. Kështu e ka përmbledhur katalanasja “Sport”, media shumë pranë Barcelonës, situatën e krijuar me Arthur, i cili duhet të paraqitet në Singapor për dy miqësoret e Brazilit. Më tej, në shkrim thuhet: “Për Barcelonën, asgjë nuk e justifikon faktin që në fillim të sezonit europian, kombëtarja e Brazilit ka planifikuar dy ndeshje miqësore, kundër Senegalit dhe Nigerisë. Sipas klubit katalanas, që mendon për brazilianët e vet, asgjë nuk do t’i kontribuojë as punës së trajnerit Tite. Kështu, Arthur Melo, titullar i trajnerit Valverde, duhet të përballet me një udhëtim nga Barcelona në Singapor e kthim, prej pothuajse 22.000 km., me çrregullimet që sjell deomos ky “fluturim” kaq i gjatë.

Edhe shtypi brazilian ka bërtitur deri në kupë të qiellit, duke thënë se kësi udhëtimesh të gjata dëmtojnë disa ekipe vendase, të cilët tashmë kanë hyrë në fazën vendimtare të “Brasileirao 2019”, një kompeticion që nuk ndalet për shkak të angazhimeve jozyrtare të “Canarinha”. Në këtë sens, Tite ka thirrur deri në tetë lojtarë, që luajnë në Brazil. Përtej fluturimit prej më shumë se 14 orësh, në rastin e Artur, ekziston rreziku i ndonjë dëmtimi, ndërsa duhet të kihen parasysh edhe vështirësitë klimatike. Në orarin e planifikuar për të dyja miqësoret, pritet një temperaturë rreth 30 gradë dhe një përqindje lagështie mbi 80%”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!