“Ka dhimbje në brinjë e në gjoks…”: menaxheri i Hysaj tregon se shpëtimtari ishte… Ansaldi

Tuesday, 08 October 2019 22:30

Dëmtimi i Elseid Hysaj në ndeshjen kundër Torinos ka tronditur gjithë ambjentin e Napolit, por për fatin e shkodranit momenti më i keq duket se ka kaluar. Mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë ka pësuar një frakturë në sternium, pas përplasjes së keqe në tokë, në kontrastin me Ansaldin e do të qendrojë jashtë fushës për ca kohë.

Për gjendjen e lojtarit, por edhe mardhënien e tij me Ancelotti, ka folur Mario Giuffredi, menaxheri i shqiptarit: “Si është Hysaj? Është mirë, ka pak dhimbje në brinjë e në gjoks, ka një frakturë por është dicka fatmirësisht pak preokupuese. Ansaldi ishte shumë i aftë dhe i kthjellët në atë moment, të zbuste rënien. Duke parë si ndodhi mendonim gjëra shumë më të rënda, ishte drithëruese. Kohët e rikuperimit do të afrohen tek 25 ditët”.

Hysaj kërkon të ndryshojë ambjent, por sipas menaxherit, problemi nuk qendron aspak tek Ancelotti: “Elseid ka treguar se është një lojtar i rëndësishëm në të dy krahët. Ancelotti më tha se do të ishte shumë i kënaqur nëse do të qendronte, sepse i jepte garanci në atë këndvështrim”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!