LARGIMI I HIGUAIN NGA MADRITI, BABAI I TIJ NA TREGON ARSYEN

Tuesday, 03 Prill 2018 13:20

Babai i sulmuesit argjentinas të Juventusit, Jorge Higuain ka folur në lidhje me ndeshjen e së martës, mes Juventusit dhe Real Madridit, në Torino, e rëndësishme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. “Është e qartë se lojtarët e nivelit të lartë janë të nevojshëm më shumë dhe Gonzalo është në këtë linjë.

Dy muaj më parë ishin shumë kritikë ndaj Cristiano Ronaldos, Benzema është kritikuar vazhdimisht. Për 10 vite, në të cilat Messi dhe Ronaldo po dominojnë, “9” e skuadrave të mëdha në Europë janë Lewandowski, Higuain, Luis Suarez, Cavani dhe Benzema. Ata janë kritikuar vazhdimisht, por duhet të jetojnë me këtë realitet” shprehet babai i Gonzales.

Në lidhje me largimin e “Pipita” nga Real Madridi në vitin 2013, babai i sulmuesit argjentinas shton: “Ato janë gjëra të presidentëve të ditës. Me siguri nuk jemi ndarë në mënyrë shumë miqësore. Unë mendoj se Karim, Cristiano dhe Gonzalo kishin bërë shumë të tre së bashku dhe ishin në ballë të sukseseve të Real Madridit”.

Higuain.Juve.Olympiacos.201718.gol.356x237

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!