Federer: Doja të bëhesha futbollist, por më ndryshoi mendje...

Tuesday, 03 Prill 2018 18:24

Tenisti zviceran më i titulluar në këtë sport Roger Federer me 20 ‘Grand Slam’ në karrierën e tij, ka habitur së fundmi me një deklaratë për mediat helvete. 36-vjeçari që ka qëndruar për 308 javë si numri 1 i botës, më shumë se askush tjetër, ka thënë se në fillimet e tij në sport ka dashur të bëhet futbollist.

“Sot do të isha një ish-futbollist. Dikur kam dashur të bëhesha futbollist, më pëlqente të luaja në mesfushë dhe të shënoja gola. Në fund zgjodha tenisin, pasi doja ta kisha unë kontrollin e gjithçkaje dhe jo të varesha nga portieri apo mbrojtësi”, u shpreh Federer.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!