Vazhdon jehona e festimit ushtarak të futbollistëve të Turqisë edhe në sfidën ndaj Francës, veç asaj me Shqipërinë. UEFA ka…
Ylli i Manchester City, Sergio Aguero, është përfshirë në një përplasje të keqe të makinave (aksident automobilistik) përpara sfidës së…
Një skandal bullgar e ka dekurajuar edhe njëherë futbollin ndërkombëtar. Rast i ri i racizmit, këtë herë gjatë një ndeshjeje…
Tradhëtia e bashkëshortes së tij, Wanda Nara me shokun e tij më të ngushtë, Icardin u duk se prishi një…
Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë. Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja. Tekniku i Shqipërisë…
Në datën 26 tetor, është programuar që të luhet “El Clasico” e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit,…
Mauro Icardi insiston se ai ia dëshiron më të mirat Interit në çdo garë dhe pret që sulmuesi i ri…
Futbolli shqiptar ndodhet në zi. Ndahet nga jeta në moshën 87 vjeçare ish - Presidenti i FSHF, Miço Papadhopulli. post…
"Vllazërorja" e eliminatoreve të grupit 3 të Euro 2021, mes Shqipërisë U-21 dhe Kosovës U-21 i buzëqesh kuqezinjtë. Të besuarit…
“Merita është gjithmonë e juaja sepse keni bërë një punë të shkëlqyer. Nëse do kishim fituar ndaj Turqisë, do shkonim…
Futbollistët e përfaqësueses së Turqisë nuk heqin dorë nga përshëndetja ushtarake, një veprim që i referohet ndërhyrjes ushtarakisht të shtetit…
Fitorja, golat dhe dominimi i kombëtares kuqezi si rallë herë sfumuan çdo detaj tjetër dhe errësuan çdo vëzhgim analitik të…

Lajmet e fundit

U përfol si trajneri i ri i Milanit, Spalletti pranë firmës me një tjetër ekip të Serie A!

Sport

U përfol si trajneri i ri i Milanit, Spalletti pranë firmës me një tjetër ekip të Serie A!

uciano Spalletti ishte në qendër të vëmendjes muajin e kaluar, pasi u përfol si zëvendësuesi I Marco Giampaolos te Milani. Marrëveshja nuk u arrit dhe shkaku kryesor ishte Interi, pasi...

Dallgët nxjerrin në brigjet franceze kokainën me vlerë 60 milionë euro

Politikë

Dallgët nxjerrin në brigjet franceze kokainën me vlerë 60 milionë euro

Më shumë se 760 kilogramë kokainë, e nxjerrë nga dallgët e detit, është gjetur në disa plazhe në jug-perëndim të Francës gjatë javëve të fundit. Droga mendohet të ketë një vlerë...

‘Harta e Mini Shengenit Rama-Vuçiç, qëllimi zhdukja kriminale e Kosovës’

Politikë

‘Harta e Mini Shengenit Rama-Vuçiç, qëllimi zhdukja kriminale e Kosovës’

Ish-kryeministri Berisha, ka demaskuar edhe njëherë projektin Vuçiç-Rama të Mini Shengenit Ballkanik, që në fakt sipas tij nuk është gjë tjetër qëllimi i zhdukjes kriminale të Kosovës nga harta e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!