“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e…
Trajneri, Skënder Gega është në tratativa serioze për të nënshkruar në futbollin aziatik. Ish tekniku i Partizanit, të cilët i…
Albert Kastrati, ish-kryetari i Plisav, i cili u largua nga drejtimi i tifo-grupit bardhekaltër vetëm tri ditë më parë, ka…
Vazhdon jehona e festimit ushtarak të futbollistëve të Turqisë edhe në sfidën ndaj Francës, veç asaj me Shqipërinë. UEFA ka…
Ylli i Manchester City, Sergio Aguero, është përfshirë në një përplasje të keqe të makinave (aksident automobilistik) përpara sfidës së…
Një skandal bullgar e ka dekurajuar edhe njëherë futbollin ndërkombëtar. Rast i ri i racizmit, këtë herë gjatë një ndeshjeje…
Tradhëtia e bashkëshortes së tij, Wanda Nara me shokun e tij më të ngushtë, Icardin u duk se prishi një…
Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë. Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja. Tekniku i Shqipërisë…
Në datën 26 tetor, është programuar që të luhet “El Clasico” e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit,…
Mauro Icardi insiston se ai ia dëshiron më të mirat Interit në çdo garë dhe pret që sulmuesi i ri…
Futbolli shqiptar ndodhet në zi. Ndahet nga jeta në moshën 87 vjeçare ish - Presidenti i FSHF, Miço Papadhopulli. post…
"Vllazërorja" e eliminatoreve të grupit 3 të Euro 2021, mes Shqipërisë U-21 dhe Kosovës U-21 i buzëqesh kuqezinjtë. Të besuarit…

Lajmet e fundit

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Sport

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Mbrëmjen e sotme, tabloidi francez, "France Football" do të zbulojë 30 emrat e futbollistëve finalistë për Çmimin më të rëndësishëm individual, Topi i Artë 2019. Favoritët për të ngritur lart trofeun...

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Bota Shqiptare

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale. Azem Syla është ndër themeluesit...

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Bota Shqiptare

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Policia spanjolle ka publikuar pamjet e operacionit që javën e kaluar çoi në prangosjen e një bande shqiptare të specializuar në vjedhjen e banesave luksoze. Si pjesë e “Operacionit Rinia” të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!