Ish lojtari i Milanit dhe brazilit Kaka ishte një ndër të parët që mbërriti në shtëpinë e mikut të tij…
Ultrasit e skuadrës italiane të futbollit, Inter, i kanë shkruar sulmuesit Romelu Lukaku për ta informuar se thirrjet “majmun” drejtuar…
Kombëtarja italiane vijon serinë e fitoreve në ndeshjet eliminatore të vlefshme për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në vitin…
E ardhmja e Andrea Bertolaccit mbetet ende në ajër. Mesfushorit italian i skadoi kontrata me Milanin më 30 qershor dhe…
Armando Sadiku është tashmë një futbollist i Malaga në Segunda Division. Sulmuesi elbasanas u bind nga projekti i klubit legjendar…
Franca nuk është Moldavia dhe natyrisht që tekniku Edy Reja e ka të qartë ashtu si lojtarët, por potenciali i…
Shqipëria do të luajë të shtunën në orën 20:45 ndeshjen më të vështirë të eliminatoreve të “Europianit 2020”, ndaj Francës…
Marash Kumbulla ishte një prej risive të trajnerit Edi Reja në listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet eliminatore ndaj…
Me eliminimin e shpejtë të Novak Djokovic, parashikohej një finale e sigurt mes Roger Federer dhe Rafael Nadal në US…
Uefa po planifikon ndryshime të mëdha në formatin aktual të garës më prestigjioze të Evropës, Ligës së Kampionëve. Liga e…
Atletja Luiza Gega ka thyer një tjetër rekord kombëtar. Këtë gjë e njoftoi vetë Gega në një postim në faqen…
Reali i Madridit nuk humb kohë dhe zyrtarizon menjëherë pasuesin e Keylor Navas. Portieri kostarikan konfirmoi akordin me PSG-në deri në…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!