Tiemoue Bakayoko, mesfushori francez, do të kthehet tek Chelsea pas vendimit të Milanit për të mos ushtruar të drejtën e…
Ai ishte shumë i ri, kishte shumë turp dhe ishte shumë i veçantë. Argjentina gjithmonë e ka ditur se Lionel…
Ditë të rëndësishme për Milanin, që po kristalizon projektin për të ardhmen në shenjën e Paolo Maldinit. Në pritje të…
Debutimi i ëndërruar dhe Shqipëria beson! Edi Reja ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme në shtëpi, me…
Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Shqipëri-Moldavi, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-ës, që do të luhet sonte në…
Kosova ka marrë një fitore të jashtëzakonshme. Skuadra e drejtuar nga Shaland ka mposhtur 2-3 në Sofie Bullgarinë, ndeshje e…
Kosova bën mrekullinë. Fiton me përmbysje ndaj Bullgarisë 2-3 dhe rrit shpresat për një kualifikim të mundshëm në Euro 2020.
 Spanja dhe Portugalia janë duke konsideruar një kandidim të përbashkët për Kampionatin Botëror në futboll që do të luhet në…
Sadiku ka konfirmuar se sezonin 2019/20 do të kthehet në Spanjë te Levante. Pati vetëm pak minuta në dispozicion ndaj…
Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit Islandë-Shqipëri, që do të nisë në orën 15:00 në Rejkjavik. Kështu, trajneri Edi Reja…
“Presioni i qarqeve serbe bëri të vetën dhe triumfoi ndaj futbollit,” kështu shkruajti dje gazeta malazeze “Vijesti”, pas lajmit se…
Shpresat e Shqipërisë kanë marrë një pikë mjaft të rëndësishme në një transfertë të vështirë, në Turqi. Edhe pse na…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!