“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e…
Trajneri, Skënder Gega është në tratativa serioze për të nënshkruar në futbollin aziatik. Ish tekniku i Partizanit, të cilët i…
Albert Kastrati, ish-kryetari i Plisav, i cili u largua nga drejtimi i tifo-grupit bardhekaltër vetëm tri ditë më parë, ka…
Vazhdon jehona e festimit ushtarak të futbollistëve të Turqisë edhe në sfidën ndaj Francës, veç asaj me Shqipërinë. UEFA ka…
Ylli i Manchester City, Sergio Aguero, është përfshirë në një përplasje të keqe të makinave (aksident automobilistik) përpara sfidës së…
Një skandal bullgar e ka dekurajuar edhe njëherë futbollin ndërkombëtar. Rast i ri i racizmit, këtë herë gjatë një ndeshjeje…
Tradhëtia e bashkëshortes së tij, Wanda Nara me shokun e tij më të ngushtë, Icardin u duk se prishi një…
Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë. Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja. Tekniku i Shqipërisë…
Në datën 26 tetor, është programuar që të luhet “El Clasico” e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit,…
Mauro Icardi insiston se ai ia dëshiron më të mirat Interit në çdo garë dhe pret që sulmuesi i ri…
Futbolli shqiptar ndodhet në zi. Ndahet nga jeta në moshën 87 vjeçare ish - Presidenti i FSHF, Miço Papadhopulli. post…
"Vllazërorja" e eliminatoreve të grupit 3 të Euro 2021, mes Shqipërisë U-21 dhe Kosovës U-21 i buzëqesh kuqezinjtë. Të besuarit…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!