Në ditën kur pritej që Ferrari të jepte konfirmimin në garën me 56 xhiro në Kinë, u përmbys gjithçka. Gara…
Rikthehet sërish dhuna në arenën e futbollit shqiptar. Klubi i Burrelit në një reagim për gazetën, akuzon: “Trajneri Bubeqi së…
Kukësi ja doli të fitonte  me rezultatin e  thellë përballë Partizanit, në sfidën e javës së 29 të Kategorisë Superiore.…
Fitorja 2-0 ndaj skuadrës së Besëlidhjes i ka dhënë një mundësi të artë Skëndërbeut që të jetë mes ekipeve më…
Krahas ndeshjes Kukësi-Partizani, ku kukësianët “shpartalluan” 4-0 Partizanin, janë luajtur ditën e sotme edhe të tjera ndeshje të Superligës. Në…
Kukësi triumfon edhe në futboll. Padyshim që kryesfida e kësaj jave në Superligë  ishte ajo mes Kukësit dhe Partizanit. Verilindorët…
Diçka më tepër se një muaj më parë, Tirana do të binte zyrtarisht në Kategorinë e parë, teksa pas barazimit…
Sebastian Vettel ka siguruar sërish “pole position”, këtë herë në Shangai, në garën e vlefshme për Cmimin e Madh të…
Chelsea është duke insistuar për Marco Asensio. Marco Asensio është një ndër talentet më premtues në Spanjë dhe në botë,…
Klopp beson se Roma është kundërshtar i vështirë për Liverpoolin, ngjashëm siç do të ishin Bayern Munichu e Real Madridi.…
Matteo Darmian do t’i bashkohet Juventusit, Man Unitedi ka aprovuar diçka të tillë. Sipas “Tuttosport”, Manchester United i ka dhënë…
U hodh para pak minutash shorti i Ligës së Kampionëve ku u mësuan 2 përballjet e raundit gjysmëfinal. Kampionët në…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!