Michel Salgado, ish-lojtari i Real Madrid, është kthyer të luajë futboll në moshën 42-vjeçare. Mbrojtësi i djathtë, i cili u…
Luhet në “San Siro”, krye ndeshja e javës në Serinë A, derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit, një sfidë…
Është mbylluar në barazim ndeshja midis Lushnjës dhe Partizanit, në javën e 31 të Kategorisë Superiore.  Në pjesën e parë…
FIFA ka dënuar presidentin e Federatës Braziliane të Futbollit, Marco Polo Del Nero, pasi ky i fundit është akuzuar për…
 Ai është padyshim trajneri më i dashur për shqiptarët. Pas historisë së suksesit me ekipin e kombëtares shqiptare, De biazi…
Prestigjiozja "France Football" ka Përgatitur renditjen e 20 trajnerëve më të paguar në botë. Lista kryesohet nga Jose Mourinho, me…
Shpesh herë kemi parë që tifozët e futbollit të bëjnë çmendurira për ekipin e tyre të zemrës, por ky mbështetës…
Mesut Ozil është një nga  futbollistët më të mëdhenj që gëzon respektin në të gjithë botën e futbollit. Provë e…
Pak ditë më parë në Francë u festua 75-vjetori i themelimit të  Nantës.  Po në festë mungoi  trsjneri Claudio Ranieri.…
Të raportosh nga terreni apo të transmetosh live shpesh bëhet e pakëndshme prej situatave të papritura. E tillë është edhe…
Ndonëse me një lojtar më pak, Atletico Madrid ka arritur të marrë një barazim 1-1 në Londër ndaj Arsenalit në…
Skënderbeu mbyll seancën dëgjimore në Apelin e UEFA-s për çështjen e dënimit 10-vjeçar dhe 1 milion euro gjobë që Komisioni…

Lajmet e fundit

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

Sport

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e futbollit kërkon shtyrjen e supersfidës për shkak të tensioneve që...

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Aktualitet

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Është krijuar lëvizja ‘Gratë e Unazës për Dinjitet’ pas gjestit shumë të ulur që Z.Borchard bëri datën e 13 tetorit. Dhe ditën e sotmë ato kanë dalë para mediave dhe kanë...

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Aktualitet

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!