Vincenzo Montella nuk i ka lënë pa përgjigje zërat që e shohin mbrojtësin Clement Lenglet, larg skuadrës së tij. “Është…
Raportet e këqija me lojtarët e tij trajneri i Manchester United i zgjidh duke i larguar nga skuadra. Këtë herë…
U-21 e Kombëtares Shqiptare të futbollit e drejtuar nga trajneri Alban Bushi do të zhvillojë një ndeshje miqësore ndaj Italisë.…
Në Euro 2016-s, Irid Oksa dhe Rike Roci morën famë botërore , teksa po ndiqnin një ndeshje të kombëtares shqiptare…
Mesfushori me tipare sulmuese, Kristal Abazaj, u transferua zyrtarisht në Belgjikë. Lojtari i Kombëtares shqiptare ka firmosur për ekipin e…
Besnik Hasi mund të konsiderohet si një nga ikonat e futbollit shqiptar, për karrierën e tij futbollistike në perëndim, por…
Tifozët e Juventusit mund të bëjnë llogari sa të duan, por avantazhi i formacionit të trajnerit Allegri tregon se po…
Një vendim i muajit mars, por i publikuar së fundmi në faqen zyrtare të organizmit më të lartë drejtues të…
Barcelona ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e mbrojtësit të Sevillës, Clement Lenglet, sipas Sport. Qendërmbrojtësi francez ka mahnitur në La…
Një ekuacion më vete është gara për mbijetesën në Kategorinë Superiore. Kur janë luajtur 29 ndeshje, në vendin e parafundit…
Nuk kuptohet mania e presidentëve shqiptarë për të larguar trajnerët kampionë, apo këtyre të fundit për t’i dhënë duart skuadrave…
Si gjithmonë Ibra ka mënyrën e tij të të dhënurit të lajmeve. Ka mjaftuar një Tëitter dhe vetëm 11 fjalë…

Lajmet e fundit

Skandali, serbët e Crvena Zvezdës do të luajnë në Kosovë!

Sport

Skandali, serbët e Crvena Zvezdës do të luajnë në Kosovë!

Crvena Zvezda do të luajë në Mitrovicë një nga ndeshjet e vlefshme për Kupën e Serbisë, pasi shorti e ka vënë përballë FK Trepçës, klubit të serbëve të Mitrovicës, që...

Incident në det, varkat koreanoveriore hapin zjarr ndaj marinës ruse

Globi

Incident në det, varkat koreanoveriore hapin zjarr ndaj marinës ruse

Rojet bregdetare ruse bëjnë me dije se kanë ndaluar 2 varka koreanoveriore në ujërat territoriale në Detin e Japonisë pasi një prej tyre hapi zjarr ndaj patrullës ruse. Sipas shërbimeve të...

Vasili: Skandali me stadiumin “Qemal Stafa”

Politikë

Vasili: Skandali me stadiumin “Qemal Stafa”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e cilëson skandal rikonstruksionin e stadiumit “Qemal Stafa”. Në një reagim në Fabook, Vasili shprehet se nga 20 mijë vende që ishte hapësira e stadiumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!