Po zhvillohet në këto momente edhe një tjetër ndeshje e çerekfinales së Ligës së Kampionëve midis Liverpul dhe  Manchester City.…
Po zhvillohet mbrëmjen e sotme çerekfinalja e parë e Ligës së Kampionëve që luhet në Camb Nou. Skuadra spanjolle është…
Flamurtari i dha fund “gjumit” duke u rikthyer me ndeshjen me të rëndësishme. Vlonjatët morën fitoren  falë Danilo Alves, në…
Edhe një herë jashtë listës së futbollistëve të grumbulluar për kombëtaren e Italisë. Pavarësisht golave të shënuar në skuadrën e…
1-0 është rezultati i marrë nga kombëtarja shqiptare e femrave në ndeshjen që zhvilloi me Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi”…
Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare Ray Wilkins, ish-mesfushori i Anglisë dhe Çelsit. Wilkins, i cili mbahet mend për karrierën…
Dëmtimi që Neymar pësoi në ndeshjen me Marseille-n  kishte krijuar haludime, që rrezikonte mospjesmarrjen në botëror. Me zhvillimet e fundit…
Sfida e parë gjysmëfinale e kupës së Shqipërisë mes Lacit dhe Kukësit u mbyll me rezultatet 0-0, rezultat që lë…
Emocionet e mbrëmjes së mbrëmshe do të vazhdojnë sërisht sonte me dy ndeshje të tjera po aq të mira. Edhe…
Është bërë e zakonshme për tifozët të bëjnë çmenduri për skuadrat e tyre të zemrës, më e fundit është ajo…
Ndeshja e sotme duket se e ka prekur shumë portierin e Juventusit, Xhanluixhi Bufon.  Rezultati i çerekfinales së parë së…
Nata e parë e çerekfinales së "Champios League" ka rezultuar e magjishme për Real Madrid dhe Ronaldo-n kundër Juventus. Italianët…

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!