“Merita është gjithmonë e juaja sepse keni bërë një punë të shkëlqyer. Nëse do kishim fituar ndaj Turqisë, do shkonim…
Futbollistët e përfaqësueses së Turqisë nuk heqin dorë nga përshëndetja ushtarake, një veprim që i referohet ndërhyrjes ushtarakisht të shtetit…
Fitorja, golat dhe dominimi i kombëtares kuqezi si rallë herë sfumuan çdo detaj tjetër dhe errësuan çdo vëzhgim analitik të…
Kosova ka mposhtur Malin e Zi, 2 me 0, për të mbetur në lojë për kualifikim në Kampionatin Evropian 2020.…
Shqipëria ka marrë një fitore të pastër 0-4 në transfertë ndaj Moldavisë në ndeshjet e vlefshme për eliminatoret e Euro…
Shqipëria ka konkretizuar startin e vrullshëm të ndeshjes në Kishinau, teksa në minutën e 22-të Sokol Cikalleshi është treguar gjakftohtë…
Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja…
Shqipëria do të luajë sonte me Moldavinë në orën 20:45 takimin e 8-të kualifikues të Euro 2020. Kuqezinjtë që janë…
Francë-Turqi është një ndeshje me nivel të lartë rrezikshmërie, jo vetëm në aspektin sportiv por mbi të gjitha në atë…
Sot, në orën 20:45, në Kishiniev të Moldavisë, skuadra e drejtuar nga Edy Reja do të luajë eliminatoren e radhës,…
Humbja në Turqi, transferta përballë Moldavisë dhe strategjia që ka përzgjedhur Federata Shqiptare e Futbollit dhe trajneri Edi Reja për…
Sikur të mos mjaftonte humbja kundër Republikës Ceke, të tjera probleme shfaqen në kampin e Anglisë: bëhet fjalë për James…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!