Java e 7-të e kampionatit të Serie A 2019-2020 do të nisë më 6 tetor dhe supersfida, ose sfida e…
Ish-lojtari i Barcelonës, Milanit e kombëtares braziliane të futbollit, Ronaldinjo, është në telashe. Atij i është marrë pasaporta duke i…
Mauricio Sarri beson ende te aftësitë e Elseid Hysajt. Tekniku i ri i Juventusit raportohet se ka dhënë “OK”-in për…
Futbollisti i njohur, Milot Rashica është titullar kundër klubit spanjoll Eibarit, e cila do të luhet sot në orën 11:00.…
Real Madridi e mbylli në mënyrën më katastrofë të mundshme përgatitjet parasezonale në kontinentin aziatik. Së bashku me Zinedine Zidanen,…
Real Madrid përjeton makthe në tokën Amerikane. Atletico e çmonton në derbi duke i shkaktuar humbjen më të thellë në…
Në sfidën mes Slovan Bratislavës dhe Feronikelit, përtej luftës sportive në fushën e blertë, pati edhe episode të pakëndshme nga…
Xavi Simmons, talenti më i madh i akademisë së Barcelonës, është nga sot lojtari i ri i PSG. Vetëm 16…
Drejtësia amerikane ka vendosur, për mungesë provash, që të mos e ndjekë për përdhunim futbollistin portugez, Cristiano Ronaldo, njoftoi sot…
E ardhmja e Gareth Bale ka marrë një shuplakë të fortë. Zinedine Zidane ka konfirmuar se sulmuesi uellsian është në shitje…
Dinamo është "zgjuar" nga gjumi dhe ka nisur të lëvizë. Skuadra kryeqytetase ka nisur sot përgatitjet për sezonin e ri,…
Bayern Munich-Real Madrid mbetet gjithnjë një klasike e futbollit europian, një ndeshje që të fal emocione pavarësisht rëndësisë së turneut…

Lajmet e fundit

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Aktualitet

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Ka qëlluar me armë zjarri automatik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me armën kallashnikov, me një krehër me fishekë. Ja njoftimi i plotë i Policisë: Telefonata...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!