Eliminimi nga Europa League, po shoqërohet me ndryshime të rëndësishme në ekipin e Kukësit. Fillimisht u largua trajneri Ernest Gjoka,…
Skënder MULLIQI Për të arritur zenitin e suksesit në çdo veprimtari sportive pos talentit të falur nga Zoti, nevojitet vullnet…
Ndryshimet e mëdha gjatë kësaj merkato vere ka ndikuar negativisht te Tirana. Kryeqytetasit kanë zhvilluar pasditen e sotme miqësoren e…
Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedhin zonat…
Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj ka shpërthyer me akuza të drejtpërdrejta ndaj Eduart Dervishit, ish-sekretarit të përgjithshëm të FSHF-së, i…
Barcelona ka ambicie të mëdha për sezonin e ardhshëm, dhe ka vendosur të jetë shumë aktive në tregun e transferimeve.…
Në vitin 2011 disa djem vendosën të promovonin rugby-n si një sport në Shqipëri. Ndeshja e parë ishte më 4…
Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që…
Bashkëpunimi mes Juventus dhe Milanin mund të "zgjohet" sërish. Dy gjigantët e Seria A po kërkojnë të futen sërish në…
Serbi Novak Gjokoviç fitoi sot turneun e Wimbledonit në tenis duke mundur në finale zviceranin Roger Federer në një finale…
Të enjten në mbrëmje, në orën 20:00, Kukësi do të presë në “Elbasan Arena” hungarezët e Debrecenit, në sfidën eliminatore…
Nuk kanë të ndalur sukseset e sportistëve kosovarë në xhudo dhe një i tillë u arrit kësaj radhe në garën…

Lajmet e fundit

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!