Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Caktohet datë të re për mbledhjen e parë të Kuvendit të ri të Kosovës

Caktohet datë të re për mbledhjen e parë të Kuvendit të ri të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ndryshuar datën e seancës për konstituimin e Kuvendit të Kosovës. Më 11 dhjetor, presidenti Thaçi e kishte caktuar datën 24 dhjetor për konstituimin...

Arrihet marrëveshja Vetëvendosje-LDK, zbulohet si do të ndahet pushteti

Arrihet marrëveshja Vetëvendosje-LDK, zbulohet si do të ndahet pushteti

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Në...

Shtetasit malazez i vërtetohet dënimi për krime lufte në Kosovë

Shtetasit malazez i vërtetohet dënimi për krime lufte në Kosovë

Gjykata e Apelit në Mal të Zi, vërtetoi të mërkurën vendimin me të cilin shtetasi malazez, Vlado Zmajeviç, është dënuar me 14 vjet heqje lirie për krime lufte kundër civilëve...