OPOZITA MBLEDHJE URGJENTE, ÇFARË PARALAJMËROJNË PËR SOT KUKSIANËT

E Enjte, 05 Prill 2018 18:30

Mesa duket qytetarët kuksianë janë të vendosur t’i shkojnë deri në fund këmbënguljes për lirimin e 11 të burgosurve.

Pas protestave të vazhdueshme në drejtorinë e Policisë Tiranë, kuksianët paralajmërojnë të mblidhen përsëri ditën e sotme në orën 18:00, para komisariatit të Kukësit për lirimin e 11 të burgosurve.

Ndërkohë mësohet se në Partinë Demokratike do të mblidhet opozita e bashkuar për të vendosur për strategjinë që do të ndiqet për zgjerimin e mosbindjes civile dhe aksionin opozitar.

Vendimi për mbajtjen në burg të 11 qytetarëve që morën pjesë në protestën në Rrugën e Kombit, është cilësuar si i padrejtë për qytetarët, pasi sipas tyre të arrestuarit nuk janë përgjegjës për çfarë ndodhi. Kujtojmë që protestës së kuksianëve i është bashkuar edhe opozita, e cila ditën e sotme realizoi të ashtuquajturën mosbindje civile duke bllokuar disa prej akseve rrugore në vend. /Newsbomb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!