Përgjatë natës së kaluar dhe gjatë orëve të para të mëngjesit është përmbyllur pjesa e dytë e Mega - Operacionit…
Një plagosje me thikë ka ndodhur në Tiranë. Në rrethana ende të pa qarta, një 54-vjeçar ka qëlluar me thikë…
 “Ligji për mbrojtjen nga produktet e alkoolit dhe duhanit: Ndalohet shitja ose ofrimi i pijeve alkoolike falas të miturve apo…
Rreth një në tre familje shqiptare kanë marrë kredi nga bankat e nivelit të dytë. Të dhënat deri në gjysmën…
Presidenti Pavlopulos, gjatë referatës në ngjarjet e 29 shtatorit 1943, ka theksuar se çamët kishin sjelljen e sunduesit dhe bashkëpunonin…
hisiela Maloku, është marrë në pyetje nga Prokuroria ditën e sotme. Vajza e dhunuar, është marrë në pyetje pas daljes…
Mesazhi nacionalist i dukshëm në veprat e Edmondo De Amicis së shpejti ishte ndërthurur me një përkushtim ndaj socializmit (një…
Një 55-vjeçare në Lushnjë është vetë helmuar duke pirë fostoksinë, në kushte të tronditjes psikike. Gjithçka ndodhi pasi gruaja i…
Nga Sesilia Plasari I nderuar z. Ambasador, Është mirë ta dini që në shoqërinë shqiptare vazhdon të diskutohet zhgënjimi i…
Një 16-vjeçar shqiptar prej 4 ditësh rezulton i zhdukur në Bublin të Irlandës. Sipas mediave vendase shqiptari 16-vjeçar është Ermir…
Aktori Julian Deda, përmes një video mesazhi të postuar në rrjetet sociale, është tallur keqaz me Kryeministrin Rama. Aktori i…
Xhisiela Maloku ka rrëfyer përpara oficerit Emiljano Nuhu se është detyruar nën presionin e dhunës, kërcënimeve verbale dhe me armë…

Lajmet e fundit

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Politikë

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen drejt hetimeve për vjedhjen e votave në Durrës dhe Shijak. Xhaferraj i referohet pikërisht dosjes 339...

Ndarja nga jeta e kompozitorit Përparim Tomcini, Luan Rama: Iku njeriu zemërbardhë e miku zemërmirë

Politikë

Ndarja nga jeta e kompozitorit Përparim Tomcini, Luan Rama: Iku njeriu zemërbardhë e miku zemërmirë

Ish deputeti i LSI Luan Rama me anë të një statusi në “Facebook” ka kujtuar ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur dibran Përparim Tomcini. Rama shprehet se sot iku nga...

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!