Kjo që po shihni është një video e regjistruar nga banorët e fshatit Kurcelaj në rrethin e Matit dhe gjarpri…
Janë thuajse të gjithë në agjërim, por përgatitjet për ndërtimin e një guroreje i nxorri në protestë banorët e fshatit…
Një operacion policor ka vënë në pranga 15 persona të dyshuar për vjedhje në Ktalonjë të Spanjës. Sipas të përditshmes…
Një qytetar nga Lezha, ka denoncuar rritjen e çmimit të ilaçit të një ilaçi jetik për kurimin e vajzës së…
Vrasja e maturantes Xhuljeta Çuni mëngjesin e së premtes në Tiranë, ishte krimi i radhës i paralajmëruar nga vetë ajo…
Pasditen e sotme (e hënë, dt.11) dhe nesër (e martë, dt.12) pritet të ketë reshje të dobëta pothuajse në të…
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi ka pritur në zyrën e saj pjesëmarrëset në takimin e Aleancës së…
Një 24-vjeçar grek u ndalua nga policia, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një çante me kanabis. I riu, po…
Nga Gani Mehmetaj 1. Shtrimi i iftareve (darkave beduine) në rrugë, trotuare e çadra është fenomen (i ri), i shëmtuar…
Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar…
Shqiptarët zgjedhin të ikin për shkak se nuk kanë asnjë perspektivë në këtë vend, në Atdheun e tyre. Ikin sepse…
Një tragjedi është shmangur në plazhin e Tales. Një shqiptar nga Kosova me detyrë punonjës policie në këtë ka mundur…

Lajmet e fundit

Instagrami sjell një risi të re

Sociale

Instagrami sjell një risi të re

Të njëjtën foto e postojmë në Facebook, Tëitter, WhatsApp apo Instagram. Madje tek kjo e fundit e postojmë disa herë; në Story dhe Feed sepse siç e thamë, DUHET. Ju që...

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Aktualitet

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Rreth 300 gr tritol shpërtheu mbrëmë në banesën e shtetasit Fadil Tola në fshatin Shtëpëz në Gjirokastër. Burime të në Policinë e Gjirokastrës thonë se deri më tani janë 10...

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Politikë

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Nga Fatmir Mediu Shqipëria është futur në një situatë të paprecedentë me tendencë për përplasje institucionale dhe kushtetuese me pasoja të mëdha dhe shumë të vështira për tu riparuar. Pa vënë asnjëherë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!