Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, nëpërmjet një postimi në Facebook shprehu nderimin e tij në 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, bëri sot homazhe në nder të legjendës së futbollit, Fadil Vokrri, u cili u nda…
Muri i Berlinit ra në vitin 1989, por komunizmi nuk ra. Njëqind vjet pas Revolucionit Bolshevik, një e pesta e…
Çdo drejtues mjeti që blen makinë të re, do t’i duhet të paguajë kontratë të re sigurimi momentin e kalimit…
Një ndërtues është vënë në pranga të policisë, pasi akuzohet për shitjen e një apartamenti dy herë. Ai është shtetasi…
Kosha me mbeturina, plehra të shpërndara nëpër trotuare të rrugëve dhe shumë të tjera rrugëve të qytetit. Kjo është panorama…
Shëndeti mendor është ngritur me të madhe kohët e fundit në Shtetet e Bashkuara, por më tepër në aspektin e…
Një familje shqiptare që udhëtonte drejt Kroacisë është arrestuar në kufirin me Malin e Zi mbrëmjen e kaluar pasi u…
Sipas Kryeministrit Danez, Kopenhagen po diskuton me Vienën dhe “vendet e tjera” të BE për krijimin e një “sistemi të…
Presidentja e Urdhrit të Farmacistit, Diana Toma, thotë se, tregu i farmaceutikës në zinxhirin a pakicës po vuan nga mbingopja…
Videoja e mëposhtme është një video e regjistruar nga banorët e fshatit Kurcelaj në rrethin e Matit dhe gjarpri që…
Një 36-vjeçar kosovar është vënë në prangat e policisë në qytetin e Elbasanit për “dhunë në familje” dhe “mashtrim”. Arrestimi…

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!