Pas zbulimit të një projekt ligji, që i hapte rrugën shembjes se Teatrit Kombëtar, artistët janë mbledhur për të protestuar…
Pas bërjes publike të procedurave të qeverisë për shembjen e Teatrit Kombëtar, përpara kësaj godine janë mbledhur këtë pasdite qytetarë…
Teksa postimet e njerëzve që i njihnin dhe jo dy viktimat e krimit të pasionit që tronditen Tiranën të premten…
Këto prodhime bujqësore të shpërndara buzë rrugës janë dëshmi e aksidentit të fundit me vdekje në aksin Elbasan-Tiranë, në zonën…
Një 19-vjeçar është gjetur i plagosur rëndë pas mesnatës së të shtunës në trotuarin jashtë spitalit të Bulqizës. I riu…
Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Fushë Krujë.  Një aksident i rëndë ka ndodhur…
Policia shqiptare ka dhënë detaje për sekuestrimin e 2,5 ton marijuanë në Brindisi të Italisë e cila sipas mediave italiane…
Vera 2018 ka trokitur. Të shumtë janë ata që kanë nisur më herët të planifikojnë ditët e nxehta të këtij…
Shumë të moshuar janë lënë vetëm dhe jetojnë në kushte mjerane. E tillë është edhe historia e 60 vjeçares Drande…
Autoriteti Rrugor Shqiptar është duke studiuar mundësinë e aplikimit të pagesës në disa akse kombëtare në vend sipas modelit të…
Në rast se ndryshon pronësia e mjetit gjatë periudhës së sigurimit, të drejtat dhe përgjegjësitë që rrjedhin nga kontrata e…
Investimet e qeverisë, por dhe bashkisë në qytetin e Peshkopisë si dhe në Dibër mungojnë. Rrugët e qytetit dhe fshatrave…

Lajmet e fundit

Tre të vrarë në Irak, vendi vazhdon të jetë në krizë

Globi

Tre të vrarë në Irak, vendi vazhdon të jetë në krizë

Në Bagdad forcat e sigurisë vranë të premten tre protestues dhe shpërndanë me forcë demonstruesit që mbanin të bllokuar portin kryesor të vendit pranë Basras. Forcat e sigurisë hapën zjarr dhe...

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Politikë

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e raportuar një ditë më parë fillimisht nga SYRI.net. Një bisedë telefonike mes zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushit dhe një zyrtari të ambasadës italiane...

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Sport

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Barcelona po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin në një të ardhme jo shumë të largët të Luis Suarez. Uruguajani është një makineri golash por pak nga pak rendimenti i tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!