Ndryshimet ligjore në lidhje me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar kanë hyrë në fuqi më 1 prill dhe janë shoqëruar…
Monika Kryemadhi është alarmuar sot, pasi një person ka përdorur identitetin e vajzës së saj Erës për të hapur një…
Operatoti i shpërndarjes së enërgjisë elektrike njofton zonat që do të jenë pa enërgji ditën e nesërme. OSHEE njofton se…
Një sherr me thika ka ndodhur mes shqiptarësh në një burg të Greqisë. Ngjarja ndodhi në sektorin G të burgut…
Një 28-vjeçar ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike dje në Tiranë. Sipas të dhënave zyrtare, në rrugën “Teodor Keko”, shtetasi…
Ditën e djeshme një mësues i një shkolle u përfshi në një skandal me një video erotike që kishte përfunduar…
Një 30 vjeçar shqiptar gjendet i vdekur në Itali. Shqiptari është gjendur i vdekur në shtëpinë e tij e dyshohet…
Frederica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme të BE-së dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, priten të vizitojnë Shqipërinë më…
Sipas policisë pas vrasjes autori është larguar në këmbë drejt Tufinës, ku e ka pritur një mjet ngjyrë  gri, i…
Rikthehen përplasjet e frikshme në qytetin e Fierit. Ditën e djeshme një informacion i ardhur nga policia e Fierit ka…
Tragjik ka qenë fati i një shqiptari në Itali, i cili është gjetur i pajetë në banesën e tij. Ngjarja…
Drejtësia britanike ka dënuar me 81 vite burg në total, një grup kriminal shqiptar që merrej me importimin dhe shpëndarjen…

Lajmet e fundit

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Aktualitet

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Përhapja e Koronavirusit në disa rajone të Italisë ka sjellë dhe reagimin e ambasadës shqiptare në Romë, e cila përmes një deklarate, ka bërë të ditur se deri më tani, asnjë...

Bernie Sanders fiton Nevadën

Globi

Bernie Sanders fiton Nevadën

 Bernie Sanders fitoi të shtunën zgjedhjet brenda partisë në garën për zyrtarizimin e kandidatit demokrat që do të garojë kundër presidentit Trump në zgjedhjet e nëntorit. Me fitoren në Nevada zoti...

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Aktualitet

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!