Aktori i humorit Behar Mera është nderuar me titullin "Nderi i Qarkut Dibër". Mera u vlerësua për kontributin në fushën…
Autorja e parë, që u diskutua në Klubin e Librit New Jersey, është poetja Seli Murati, me dy librat e…
“Ditënetët e librit”, është festivali që do të mbahet në Muzeun Historik Kombëtar është ngjarja që mëton të bëjë bashkë…
U deshën 3 dekada që artisti Fabio Thaçi të vijë në vendlindje për të sjellë një cikël portretesh në të…
Qendra Kulturore e Fëmijëve në Elbasan ka gjetur një mënyrë origjinale për të ngjizur gjurmët e traditës që në moshë…
Këtë vit u përfol shumë për Eurovisionin dhe arsyeja ishte pjesëmarrja për herë të parë të 3 shqiptarëve. Shqipëria, me…
Është vendosur edhe për këtë sezon fituesi i këpucës së artë dhe golapritësi më i mirë. Mohamed Slah arrit që…
Me homazhe para busteve të veprimtarëve të kombit, rilindësit Rexhep Voka, poetit martir Sadudin Gjura dhe dëshmorit Xhemil Abdurahmani, në…
Kur flitet për filma të suksesshëm të sezonit, Hollivudi duket se është përqendruar në realizime kinematografike të guximshme dhe me…
E hëna e kësaj jave ishte pak më ndryshe nga tjerat, për atë grup aktorësh e regjisorësh që kanë vendosur…
Nga Flori Slatina Ku ka festë është Edi Rama. Ku ka ngjarje kulturore ndërkombëtare është ai, jo për Shqipërinë, por…
Eleni Foureira është këngëtarja që përfaqësoi Qipron në Eurovision 2018. Këngëtarja me origjinë shqiptare, ka lindur në qytetin e Fierit.…

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!