“Ditënetët e librit”, është festivali që do të mbahet në Muzeun Historik Kombëtar është ngjarja që mëton të bëjë bashkë…
U deshën 3 dekada që artisti Fabio Thaçi të vijë në vendlindje për të sjellë një cikël portretesh në të…
Qendra Kulturore e Fëmijëve në Elbasan ka gjetur një mënyrë origjinale për të ngjizur gjurmët e traditës që në moshë…
Këtë vit u përfol shumë për Eurovisionin dhe arsyeja ishte pjesëmarrja për herë të parë të 3 shqiptarëve. Shqipëria, me…
Është vendosur edhe për këtë sezon fituesi i këpucës së artë dhe golapritësi më i mirë. Mohamed Slah arrit që…
Me homazhe para busteve të veprimtarëve të kombit, rilindësit Rexhep Voka, poetit martir Sadudin Gjura dhe dëshmorit Xhemil Abdurahmani, në…
Kur flitet për filma të suksesshëm të sezonit, Hollivudi duket se është përqendruar në realizime kinematografike të guximshme dhe me…
E hëna e kësaj jave ishte pak më ndryshe nga tjerat, për atë grup aktorësh e regjisorësh që kanë vendosur…
Nga Flori Slatina Ku ka festë është Edi Rama. Ku ka ngjarje kulturore ndërkombëtare është ai, jo për Shqipërinë, por…
Eleni Foureira është këngëtarja që përfaqësoi Qipron në Eurovision 2018. Këngëtarja me origjinë shqiptare, ka lindur në qytetin e Fierit.…
Një person u ngjit në skenë në kohën kur po këndonte Surie nga Britania e Madhe dhe i rrëmbeu mikrofonin.…
Një incident ka ndodhur në skenë, dje pas mylljes së Eurovizionit, me kengetaren Netta Barzilai te Izraelit, pasi kjo e…

Lajmet e fundit

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Bota Shqiptare

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranuar fajësinë për deklarim të rremë tek Byroja Federale e...

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Aktualitet

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Jetesa në kontenierë, disa familje në Qafzezë refuzojnë bonusin e qirasë Prej tërmetit të 1 Qershorit, që u shkatërroi shtëpitë, disa prej banorëve të fshatit Qafzezë jetojnë në kontenierë. Qëndrimi brenda tyre...

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Globi

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Kompanitë e gazit, respektivisht Gazprom e Rusisë, dhe ajo e Ukrainës, Naftogaz, kanë thënë se do të vazhdojnë bisedimet për të arritur një marrëveshje rreth transportit të gazit nga Rusia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!