Në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia, përvec ministers së kulturës Mirela Kumbaro, u shfaq edhe kryebahkiku…
Trupa e Teatrit Kombëtar në “sitë” në shtator, Hervin Çuli paralajmëron ashpërsimin e kritereve për përzgjedhjen e regjisorëve Nëse të…
Pasi braktisi profesionin si ekonomiste, Dorjana Merkaj vendosi të ndjekë pasionin e saj. Prej tri vitesh ajo i është përkushtuar…
Nuk e dimë a ju ka rënë në sy mungesa e figurës më të vjetër të “Fiks Fare”. Gent Pjetri…
Nga Nikolin Sh. Lëmezhi (Bashkësia Jeruzalemi i Ri - Shkodër) E dimë, me termin martirë ose dëshmorë, përkufizohen ata persona…
Teatri Metropol dhe Klau’s Film Assosiation, organizojnë për herë të parë, Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit të Kukullave, “Skanderbeg”. Në këtë…
Regjisori fitues i një statueje “Oscar”, Danny Boyle do të ribashkohet me Daniel Craig për filmin më të ri “Bond”,…
Kur një nga biznesmenët më të suksesshëm në botë, Warren Buffett u pyet rreth sekretit të shëndetit të tij dhe…
Këngëtari grek Notis Sfakianakis mbajti koncertin e tij të parë recital në Shqipëri, në Pallatin e Kongreseve, mbrëmjen e së…
Nga Charles Mcgrath Kjo është intervista e fundit e shkrimtarit amerikan Philip Roth, e botuar në janar 2018. Shkrimtari i…
Studentët e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, më 23 maj 2018, së bashku me profesorët e tyre, në…
Bashkia e Shkodrës ka bërë publike kalendarin e aktiviteteve përgjatë muajit qershor. Ajo që bie në sy në këtë kalendar…

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!