Në një kohë kur çështja e Teatrit është kthyer në një luftë të vërtetë midis aktorëve dhe ministres Kumbaro, në…
Ahmet Pasha, afro 50 vjet më parë ishte pjesë e aktorëve të rinj në Teatrin kombëtar. Ishte me fat sepse…
Celine Dion, 1988 për Zvicrën. Toto Cutugno, 1990 për Italinë. Carola Häggkvist, 1991 për Suedinë. Linda Martin,  1992 për Irlandën.…
Në njërin nga esetë e librit “Rrugë pa krye” shpreheni: “Trauma e realizmit socialist është duke u tejkaluar me vështirësi,…
Aktori i madh Agim Qirjaqi ka 8 vjet që nuk jeton më, por kushdo që i dëgjoi dje fjalët e…
Nga historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion Historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion përsëritet me Linda Halimin. Përfaqësimi…
Sot është radha e kantautorit Eugent Bushpepa që të përfaëqsojë Shqipërinë në skenën e “Eurovision” në Lisbonë.  Me këngën “Mall”…
Një ditë e paharuar në atelienë e mjeshtrit të skulpturës Ferid Kola Nga Pjeter Logoreci Kush viziton atelienë e skulptorit…
Falë Aziza Shetagiç, ende ruhet tradita disa shekullore e grimimit apo makijazhit të vajzave të reja para martesës, e trashëguar…
Sot është ditëlindja e aktores së shquar të teatrit e filmit, Edi Luarasi, aktorja që sakrifikoi gjithccka për të shoqin,…
Autoritetet egjiptiane përfunduan kërkimet e tyre për të gjetur "dhomën sekrete" në varrin e Tutankhamunit dhe dolën në përfundimin se…
Rikthehet Olta Daku pas suksesit  të muajit shkurt në Teatrin "Aleksandër Moisiu" dhe "Andon Zako Çajupi" dhe në  Teatrin Kombëtar…

Lajmet e fundit

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Aktualitet

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Arrestohet nga policia në Morinë një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale. I arrestuari është R. N. 29 vjeç, banues në Rrëshen, ndërsa u...

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Aktualitet

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbrojtjes Civile, ndërkohë që brenda zarfit kishte futur edhe një kartëmonedhë...

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Aktualitet

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Më 9 dhjetor nis mësimi në qarqet Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë dhe Bashkia Tiranë, kurse në të gjitha bashkitë e tjera ku mësimi ishte pezulluar, ka filluar më datë 5 dhjetor. Sipas Ministrisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!