Një grup artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së teatrit, do të organizojë sot, më…
Asgjë nuk po funksionon siç duhet. Pseudoreforma e ministres së kulturës po jep frutet e veta. Të ndërrosh vetëm drejtorin…
Agim Doçi e Edmond Zhulali rikthehen përsëri në Eurovizion pas suksesit të parë me Anjeza Shahinin. Pas pesë vjetësh ata…
Pas apelit të artistëve, vjen edhe një reagim ndërkombëtar. Instituti ndërkombëtar “Docomomo International” me anë të një letre i kërkon…
Nis sot edicioni i VII-të i festivalit “Different Festival” që do të mbahet në kryeqytet, në disa zona të Tiranës,…
“Deri tre vjet më parë duke shkruar në dhomën time e gjithë kjo ishte e paimagjinueshme , nuk më duket…
Në një fshat piktoresk në veri të Kosovës, Marko Gjuriqi piu nga një shishe birre e Gazimestanit dhe buzëqeshi para…
Rafael Alberti Një njeri ecën seriozPër të hyrë brenda.Hyn gojëkyçur.Del.Nëse lëviz gjethet bashkë me tokën,Nëse ngatërron trungjet e pemëve,Nëse s’do…
Gjatë edicionit të dytë të aktivitetit “South Outdoor Festival – Himara 2018”, organizuar nga GIZ këtë fundjavë në Vuno, Ministria…
IFPI publikoi raportin e përvitshëm me të dhënat për tregun muzikor botëror. Muzika dixhitale përfaqëson më shumë se gjysmën e…
Mehdi Frasheri   Sa her' shoh historin,Mehdi,e ndjejMe , Ty, vule e fytyre mori shteti,N'kufij t' Atdheut, misione te medhejImazhi…
Më 29 prill 1980 vdiq Sër Alfred Hiçkoku, producenti dhe regjisori i famshëm britanik i njohur për filmat e tij…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...