Zyrtarë të lartë të Beogradit, por edhe mediat serbe në përgjithësi vazhdimisht tentojnë ta paraqesin situatën e sigurisë në Kosovë…
Nga fundi i muajit tetor të vitit të kaluar, Dogana e Zvicrës i ka konfiskuar shtetasit shqiptar nga Kosova një…
Në parlamentin grek është depozituar këto ditë një amendament për uljen e tarifave të lejeve të qëndrimit. Amendamenti, që pritet…
Kuvendi i Kosovës shqyrton projektplatformën shtetërore mbi finalizimin e dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, në kuadër…
Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit unanimisht kanë miratuar vendimin për binjakëzimin e kësaj komune me Bashkinë e Beratit.…
Njëshqiptar i dënuar me 25 vjet burg për vrasje në Maqedoni, në përpjekje për t’iu shmangur policisë, ka mbetur i…
Kërkesa për zgjedhje të parakohshme parlamentare është e drejtë legjitime, por nevojitet demokratizim dhe ndryshime brendapartiake në VMRO-DPMNE. Ky është…
Prof.Sami Repishti Sot, unë baj thirrje të gjithëve: anëtarsohuni në Federatën VATRA; ndihmoni Kryesinë e Vatrës dhe editorin e dedikuem…
Universiteti i Tetovës, organizoi ceremoninë e hedhjes së kapelave për studentët e gjeneratës 2017/2018. Rreth njëmijë studentë të këtij universiteti,…
Në Kosovë, autoritetet thonë se çdo vit rritet numri i qytetarëve që po heqin dorë nga shtetësia e vendit. Vetëm…
Forca të armatosura të ushtrisë së Serbisë së bashku me pjesëtarë të xhandarmerisë serbe janë vendosur që nga mëngjesi i…
Eliza Hoxha, artistja kosovare që në fillimet e saj publiku e njeh si këngëtare më pas si fotografe e piktore,…

Lajmet e fundit

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Aktualitet

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Më 9 dhjetor nis mësimi në qarqet Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë dhe Bashkia Tiranë, kurse në të gjitha bashkitë e tjera ku mësimi ishte pezulluar, ka filluar më datë 5 dhjetor. Sipas Ministrisë...

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Aktualitet

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga Prokuroria e Durrësit kanë bërë të ditur se në bashki mungojnë...

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Politikë

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Në njësinë e dekriminalizimit ka mbërritur nga prokuroria italiane letërporosia për kandiatin për kryebashkiak të PS-së në Shkodër Valdrin Pjetrin, duke konfirmuar dënimin e tij në Itali, akuza që fillimisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!