2.5 tonë marijuanë nga Shqipëria, arrestohen 24 persona në Mal të Zi

E mërkurë, 10 February 2021 21:20

 

24 persona janë arrestuar në Mal të Zi si organizatorë dhe anëtarë të një grupi kriminal që trafikonte sasi të mëdha marijuane nga Shqipëria përmes territorit të Malit të Zi, në vendet e rajonit dhe më tej në vendet e BE-së.

 

Policia malazeze thotë se janë sekuestruar 500 kg kanabis. I njëjti grup akuzohet për trafikimin e 2.5 tonë marihuanë e zbuluar pak kohë më parë në vendin fqinj.

Gjatë kontrollit, u gjetën dhe konfiskuan 5 automjete, një skaf, një pistoletë dhe një armë gjahu, si dhe një peshore për matje precize, para, disa telefona dhe karta SIM.

“180 oficerë policie morën pjesë në aksionin e gjerë dhe u kontrollua në 30 lokacione. Në Ulqin, anëtarët e Sektorit për Luftën kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit po kontrollojnë shtëpitë e personave të dyshuar” – thuhet në njoftim.

Sprovedena policijska akcija „Zamka“, uhapšene 24 osobe.
Ovo je još jedan pokazatelj uspješnog rada službenika @PolicijaCG u sprovođenju dugoročnih istraga, kojima se obuhvata veliki broj meta, radi razbijanja kriminalnih organizacija koje se bave krijumčarenjem [email protected] pic.twitter.com/PW76YuMLwg

— Uprava policije Crne

Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...