“Menaxhojnë drogën në Liguria”/ Shefi i DIA-s: Mafia shqiptare punon për Ndragheta-n

Hënë, 16 May 2022 15:36

 

Mafia shqiptare është punësuar për menaxhimin e drogës nga ‘Ndragheta’ në rajonin e Ligurias. Kjo ka qenë deklarata e fortë e shefit të antimafias italiane, Maurizio Vallone me rastin e 30-vjetorit të departamentit të hetimit antimafia.

 

“Për 30 vjet në Ligura ka patur nga të gjitha ‘llojet’ e mafias. Hetimet dhe vëzhgimi i vazhdueshëm kanë bërë që të kapen sasi të mëdha droge. Konfiskimet e fundit që ka bërë policia në portin e Genova-s na tregojnë se krimi është prezent, por duhet vërejtur se edhe kapacitet hetimore janë shtuar. Lufta do të vijojë edhe më tej me sekuestimet”, citohet të ketë thënë Vallone për mediet italiane. ©Lapsi.al

 

 

 

 

 

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...