Vendi yne do te perfshihet nga masa ajrore polare. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se për shkak të depërtimit të masave…
Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftim për përkeqësim të motit ditët në vijim. Përmes një reagimi në Facebook, njoftohet se…
Java e ardhshme do të sjellë reshje dëbore edhe në lartësi të ulët mbi nivelin e detit. Shërbimi Metrologjik Ushtarak…
E dielë, 2 shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM. RESHJET Nër (e diel, dt.02) në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet…
E shtunë, 1 shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). …
Meteorologët europianë kanë parashikuar shpërthimin e një të ftohti javët e para të shkurtit në Evropë. Por, para tij, parashikohet…
Dita e premte pritet të jetë një ditë e bukur dhe me diell pavarësisht se duke nisur nga orët e…
Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan, ndërsa në qarqet e…
Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në…
Gadishulli i ballkanit është në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë Veriperëndimore të cilat po kushtëzojnë në territorin…
E diel, 26 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM. RRESHJET Sot (e diel, dt.26) priten rreshje mesatare në qarkun e Shkodrës…
Reshjet e shiut do të rikthehen gjatë ditës së sotme në Shqipëri. Gjatë pjesës së parë të ditës do të…

Lajmet e fundit

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Moti

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut...

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

Sondazh

Nothing found!