Operativët e qytetit të Tiranës në vitin 1990  

Saturday, 02 June 2018 08:51
Poezi e kohës për armën e Sigurimit Poezi e kohës për armën e Sigurimit

Nga Kastriot Dervishi

 

Në prag të rënies së regjimit, Drejtoria e Punëve të Brendshme të Tiranës kishte operativët e mëposhtëm në lidhje me terrenin. Rrallë herë mund të ndodhë që një shërbim sekret që jetë aq jashtë loje dhe të mos kuptojë fare ndryshimet që po i ndodhnin regjimit. Kjo shihet te raportimet e vitit 1990, të cilat janë njësoj si në vitet 1945-1946. “Armiku” nuk lëviz në asnjë përshkrim.

Siç i dëshmojnë të përndjekurit politikë, lista e fundit e tyre është kjo:

S.Abazi

V.Dhamo

A.Guma

Sh.Matrangasi

F.Arapi

S.Subashi

L.Minxhozi

M.Kasoja

A.Mitre

F.Gugu

F.Ymeri

M.Metaj

Ç.Sula

Q.Prifti

P.Stefani

Ll.Angjellari

P.Bekteshi

N.Sako

Dh.Papa

J.Sade

B.Hoxha

Sh.Meta

E.Thimio

Y.Birçe

G.Tosku

S.Shehu

K.Daci

I.Zaçe

A.Zeneli

A.Myrto

K.Pleqi

J.Treko

P.Sionimeri

Th.Gega

S.Spahiu

55news.al

Modifikuar më Saturday, 02 June 2018 14:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!