Numri i viktimave nga COVID-19 në Itali drejt rënies, regjistrohen 194 së fundmi, totali 30 mijë e 395

Saturday, 09 May 2020 19:26

Italia po sheh teksa numri i viktimave nga COVID-19 është duke rënë dhe madje sot janë regjistruar 194 viktima, teksa dje kishte 50 më shumë, 243.

Në total Italia ka 30 mijë e 395 viktima dhe ngelet vendi i 3-të në botë dhe i dytë në Europë pas SHBA dhe Britanisë sa i përket shifrave që shënojnë vdekjet.

Ndërkohë të infektuarit me COVID-19 kanë shkuar në 218 mijë e 268 nga të cilët 103 mijë janë shëruar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!